Home › 25 rocznica ślubu prezent dla rodziców

25 rocznica ślubu prezent dla rodziców

W przeszłości nikt raczej nie miał problemu z tym, co kupić bliskiej parze na ślub. Jasne było, że wybiera się upominki przede wszystkim praktyczne, które przydadzą się nowożeńcom na nowej drodze życia, kiedy razem zamieszkają, a więc wybierało się urządzenia AGD i podobne funkcjonalne przedmioty. Obecnie jednak często pary mieszkają ze sobą przed ślubem i młodzi mają już takie rzeczy, zatem ich darowanie zdarza się już rzadko, chyba że chodzi o prezenty bardziej praktyczne, rzeczy, jakich nigdy nie jest zbyt wiele, na przykład komplet zastawy stołowej, eleganckie kieliszki, filiżanki, pościel bądź piękne, ekskluzywne ręczniki.

Co jeszcze obecnie wręcza się nowożeńcom? Młoda para często przed ślubem sugeruje swoim gościom, co chciałaby otrzymać. Co prawda obecnie już raczej nie sporządza się wykazów prezentów, co było w częstym użytku jeszcze nie tak dawno temu, ale zwykle wie się, czy młodzi preferują prezenty, czy może raczej pieniądze. Zdecydowana większość preferuje to drugie rozwiązanie, gdyż zawsze jest to trafiony upominek, poza tym pieniądze potrzebne są zawsze i wszędzie, podczas gdy prezenty rzeczowe niekoniecznie. Na szczęście raczej nikt nie idzie na ślub ludzi, których preferencji zupełnie nie jest świadom, małe jest zatem ryzyko, że popełni się wielką gafę. Co istotne, młodzi zwykle mają też własne preferencje co do tego, czy pragną dostawać kwiaty. Obecnie coraz częściej postrzega się je jako zbędny i mało sensowny wydatek, zatem nowożeńcy wolą otrzymywać na przykład kupony lotto, maskotki, które potem oddają do domu dziecka czy karmę dla zwierząt, zawożoną później do schroniska.

Jeśli nie jest to określone w zaproszeniu lub młodzi nie wspomnieli o tym, dobrze będzie sprawdzić, jak wygląda ta kwestia, aby ustrzec się niezręcznej sytuacji – bądź niepotrzebnych kosztów..