Home › Jak i gdzie sprzedawać rękodzieło

Jak i gdzie sprzedawać rękodzieło

Sporo sprzedawców czyni ogromny błąd.

Przedstawiając produkt opisują mocne strony, które według nich są istotne, a nie klienta. Trzeba, więc zadbać okonkretną analizę wymogów klienta, która obejmuje dopytywanie jak i próbę zrozumienia jego determinantów wywierających wpływ na podjęcie decyzji o zakupie. Głównie chodzi o ukazanie hipotetycznemu kupującemu, że dany produkt udoskonali jegowarunki życia. Powinno się też zadbać, by klient odczuwał szczęście z powodu zakupu i był świadomy, że idealnie ulokował fundusze. Starając się pokazać produkt, sprzedawcy muszą pamiętać o dobraniu przekazu do aktualnych wymagań klienta oraz jego aspiracji. Wielu ludzi nie przekonają deklaracje o niewielkiej cenie, lecz marka jak i chodliwość konkretnego produktu. W końcu każdy chce widzieć zazdrość w oczach sąsiadów.

Poza tym każdy sprzedawca musi nie tyle skupiać się na atrybutach produktu, ale na tym, do czego klient może go wykorzystać.

Nikogo nie frapuje, czym jest konkretna rzecz, ale co może dla niego zrobić czy co ułatwić. Ze względu na to klient podejdzie do zakupu bardziej emocjonalnie a sprzedawca w jego oczach będzie wiarygodniejszy. Przedstawiając dany produkt warto również uwypuklić korzyści, jakie kupujący odniesie i straty, jeżeli tego nie uczyni. Wskazane jest zadbać by w oczach klienta produkt był rozchwytywany, a sprzedawca ma jego końcowe sztuki, które za niedługo się sprzedadzą. Za pośrednictwem tej łatwej manipulacji klient zacznie pragnąć zakupu i nie będzie próbował poddawać go głębszej analizie.Zamykając umowę powinno się zadbać, by nie oferować zbyt wiele czasu na przeanalizowanie. Z tej racji warto być konsekwentnym i dać klientowi uczucie dokonania najlepszego wyboru..
Strona www: Optima demo