Home › Jakim sposobem dbać o kości i stawy

Jakim sposobem dbać o kości i stawy

Kości i stawy bez ustanku narażone są na działanie licznych czynników, które zagrażają ich dobremu funkcjonowaniu. Należałoby pamiętać, że do takich zaliczają się pomiędzy innymi niedobra dieta, nieobecność aktywności fizycznej, a również otyłość.
Istnieją także uwarunkowania genetyczne, na które człowiek niestety nie ma wpływu. Wiedząc jednak, że w rodzinie wcześniej już występowały przewlekłe stany zapalne, reumatyzm czy osteoporoza należałoby zachować szczególną ostrożność i ze wzmożoną czujnością obserwować swoje ciało. Oto kilka wskazówek, jakie pomogą zachować zdrowe stawy oraz kości przez długie lata. Żywienie oraz aktywność to za mało. Potwierdzają to profesjonaliści, którzy od lat prowadzą obserwacje społeczeństwa i bezbłędnie wiedzą, że popełniają oni znacznie więcej, równie znacznych błędów. Przeprowadzone badania dowiodły, że na stawy może posiadać wpływ też wielokrotnie towarzyszący stres, nieadekwatny dobór obuwia, brak regularnych konsultacji lekarskich i niezbędnej suplementacji w momencie kiedy w okolicach stawów pojawiają się dowolne niepokojące objawy mogące zaświadczać o ich dysfunkcji.

Kości wykazują wysokie zapotrzebowanie na wapń.

Najbogatszym jego zalążkiem jest nabiał. Ci, którzy nie mogą włączyć go w swoją dietę z powodu alergii pokarmowych powinni sięgać po syntetyczne suplementy diety..