Home › Najkorzystniejszy leasing samochodowy

Najkorzystniejszy leasing samochodowy

Decydując się na otwarcie własnej firmy zazwyczaj nie mamy wielu wolnych środków pieniężnych, aby kupić nowy samochód.

Ale nawet jeśli nasz budżet pozwala na kupno samochodu warto jednak rozważyć o finansowaniu tego zakupu w ratach a pozostałą gotówkę wykorzystać na inne potrzeby. Biorąc pod rozwagę kupno w formie ratalnej powinieneś brać pod rozwagę kredyt bankowy na zakup auta albo leasing samochodowy. W czym różnią się wspomniane metody finansowania? Co jest bardziej opłacalne dla nowego przedsiębiorstwa? Leasing na auto jest narzędziem bardzo często stosowanym przez małe i średnie firmy.

Daje on co najmniej kilka oszczędności oraz odliczane od podatku vat.

Warto pamiętać, że Vat może być odliczany dwukrotnie. Przy płaceniu raty leasingowej oraz przy zakupie auta po zakończeniu leasingu. Także sama procedura wzięcia auta w leasing jest znacznie szybsza i mniej uciążliwa. Należy jednakże mieć świadomość, że samochód wzięty w leasing nigdy nie będzie naszą własnością lecz tylko i wyłącznie będziemy jego użytkownikami. A jeśli chodzi o kredyt, proces przyznania przyznania nam go jest o wiele mocniej rygorystyczna i w głównej mierze zależy od naszej zdolności kredytowej.

Otrzymanie kredytu i spłacenie go oznacza tutaj, że samochód, jaki spłacaliśmy po uregulowaniu ostatniej należnej raty jest już naszą prywatną własnością. Dobrej odpowiedzi na pytanie, co będzie bardziej opłacalne: kredyt na samochód czy leasing na samochód firmowy nie ma. Przy każdej formie znajdujemy fakty przemawiające za i przeciw. Koszty wydzierżawienia jak i kredytu firmowego na samochód są bardzo zbliżone do siebie. Wybór opcji finansowania zależy indywidualnie od zapotrzebowania konkretnego przedsiębiorcy..
Sponsorem wpisu jest: leasing ford

<< Poprzedni
Następny >>