Home › Problem z klawiatura?

Problem z klawiatura?

O ile wszystkie klawiatury w różnych pecetach mają wyodrębnione poszczególne grupy klawiszy, o tyle te w laptopach są skupione w jednym położeniu, co zawsze tworzy prostokątny zbiór wszelkich klawiszy. Jeżeli chodzi zatem o klawisze do laptopa to jest to jedna swoista cecha. Mimo to to, co jeszcze przykuwa szczególną uwagę, to odnajdujące się poniżej pole, ukończone jeszcze dwoma ponadprogramowymi przyciskami. Te klawisze zastępują przyciski, które to są najistotniejszym detalem myszy komputerowych. Jednakowo jak jest to w przypadku nadmienionego urządzenia, mówi się tutaj o przycisku lewym i drugim prawym. Pierwszy służy do komendy wyboru, co także odbywa się najczęściej kiedy to zostanie on pociśnięty dwukrotnie. Można nim też akcentować obiekty.

Drugi z kolei przycisk, to tak nazwany „przycisk funkcyjny”. Po przyciśnięciu jego otwiera się menu kontekstowe z kilkoma możliwościami do wyboru. Bez tych przycisków operacje na kompie nie są w stanie być wykonywane. Te guziki w przypadku laptopów to w zasadzie jedyne odrębne klawisze. To co jeszcze wolno odnotować przyglądając się, jak to są usytuowane klawisze do laptopa to szerokość ich rozlokowania.

Na ogół odpowiada ona szerokości ekranu monitora. Zawsze jest ich tyle samo i te bazowe odszukamy w każdym laptopie w jednym miejscu, mimo, że taki komputer przenośny może posiadać 15 oraz więcej cali. W zasadzie te klawisze są takiej samej wielkości. Mimo to przy szerszym monitorze dodaje się jeszcze poboczne przyciski, z których niemniej jednak okazjonalnie się korzysta. Ewenementem jest tu umieszczenie myszy przy klawiszach, co praktycznie się nie zdarza, jednakowoż także nie jest to na wskroś niemożliwe, co obrazuje przykład Razer Project Valerie. Na ogół mysz w laptopie umiejscowiona jest pod klawiszem spacji. .


<< Poprzedni
Następny >>