Home › Te środki pomagają zlikwidowanie nadwagi na zawsze

Te środki pomagają zlikwidowanie nadwagi na zawsze

Owoce acai spotkać można jedynie w puszczach Amazonii.

Ich działanie prozdrowotne oraz odchudzające znane są ludziom na całym świecie. Oczywiście transport tych delikatnych owoców do Polski nie jest realne, stąd skutecznie zastępuje się je środkami na bazie jagód, czy ich sokiem. Jakie właściwości posiada?Prace Badawcze dotyczące soku z jagód acai określiły i potwierdziły mnóstwo właściwości tego owocu.

Przede wszystkim odnoszą się one przeciwdziałaniu wielu schorzeń, ale i funkcje wspomagające w ich leczeniu.

Rzecz jasna głównie słyną ze wspomagania odchudzania. Sok z acai zawiera 12 polifenoli, które odpowiadają między innymi za pracę układu krwionośnego człowieka. Toteż pozwalają uniknąć zawału serca, choroby wieńcowej, miażdżycy. Antyoksydanty, które również odszukać można w acai opóźniają procesy starzenia i walczą z wolnymi rodnikami. Znajduje się tam więcej, niż w uznanych za lidera winogronach. W jagodach sklasyfikowano 29 kwasów nienasyconych, w tym Omega 6 i Omega 9 – pozwalają one minimalizować niedobry cholesterol. Dla aktywnych fizycznie owoce te też mają znaczenie. Mieszczą bowiem mnóstwo aminokwasów – oddziaływują na jakość i siłę mięśni. Białko działa przy tym na kondycję skóry, włosów i paznokci. Poza tym sok wzmaga energię.

Składniki jagód acai mają też wpływ na minimalizowanie ryzyka uaktywnienia nowotworów, choroby Alzheimera, osteoporozy i wielu innych schorzeń. Przymiotów acai jest sporo. Wypada wprowadzić do dotychczasowej diety te dobroczynne przysmaki, w dowolnej postaci, aby cieszyć się nie tylko zdrowiem, siłą, witalnością lecz także smukłą sylwetką. Indianie z Ameryki Południowej wykorzystują jagody od wieków i chwalą się długim życiem, zdrowiem i młodym wyglądem..